top of page
15574150.gif
images (7).jpeg
1120508169_w640_h640_19170.jpg

Заняття "Подорож до країни дорожніх знаків"

maxresdefault.jpg
638373b8a12e-86ed-4880-aefa-a4103c677667
b7821667-80cb-4fbb-8436-d18b3fef8c6c_jpg

                                       ЗАНЯТТЯ НА ТЕМУ 
           “ПОДОРОЖ ДО КРАЇНИ ДОРОЖНІХ ЗНАКІВ”

 

МЕТА:         Закріпити з дітьми знання про призначення  
                     світлофора,дорожніх знаків,пішоходного
                     переходу,правил дорожнього руху.Розвивати
                     спостережливість,орієнтування у макропросторі,зорове 
                     сприйняття,увагу.Виховувати навички усвідомленого
                     використання правил дорожнього руху.

 

АТРИБУТИ:Картонні світлофори,круги жовті,,зелені,жовті,червоні.
                      Дорожні знаки, будівельний матеріал (конструктор),
                      пішохідні доріжки,шапочка регулювальника і жезл, рулі.

                                              ХІД ЗАНЯТТЯ:
 

ВИХОВАТЕЛЬ:     Сьогодні ми відправляємося у казкову подорож
                                 (рушають під музику)

         

                 СТУК У ДВЕРІ.ЛИСТОНОША ПЕРЕДАВ ЛИСТ
  
ВИХОВАТЕЛЬ:  Цей лист з країни дорожніх знаків.(читає)
                   
                               “Любі діти!У нас сталася біда!
                                Рятуйте дорожні знаки! “

                                Діти ,що робити?Куди поїдемо у казкову подорож
                                чи рятувати дорожні знаки!Діти на допомогу
                                дорожнім знакам.

 

ВИХОВАТЕЛЬ:    Я знала ,що ви ви добрі ,дружні діти і  прийдете на
                                допомогу дорожнім знакам!А де ж ця країна ,де
                                живуть дорожні знаки?Діти ви знаєте? 

 

ДІТИ:                       На дорозі!

 

ВИХОВАТЕЛЬ:     Як нам туди потрапити?Можна йти пішком,а   
                                 можно їхати  на чому?(діти пропонують)
                                 Щось ніякої дороги я не бачу.Хто ж нам
                                  допоможе?
           

 СВІТЛОФОРЧИК (вбігає)

                       Здрастуйте!Я поспішав до вас у садок,щоб
                        розповісти ,що злий чаклун прислав на дорогу буревій
                        і поломав всі дорожні знаки,пошкодив дорогу,навіть
                        моїх друзів світлофорчиків розламав.Допоможете їх
                        відремонтувати?

                         

                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                            ГРА “СКЛАДИ СВІТЛОФОР”
           (картонні світлофори,їм треба виставити кольори)

 

СВІТЛОФОРЧИК: А чи пам'ятаєте ви ,що означає коли я вмикаю
                                  червоне око,жовте,зелене?Перевіримо,які ви
                                  уважні?
                              
                                  ГРА “БУДЬ УВАЖНИМ”
(на червоний сигнал – стоять, на жовтий – плескають в долоні,на зелений – марширують)

 

СВІТЛОФОРЧИК:  Нам треба полагодити дорогу.Чи знаєте ви де
                                   ходять пішоходи?

 

ДІТИ:                         Пішоходи ходять по тротуару.

 

CВІТЛОФОРЧИК:  Що відділяє тротуар від дороги?

 

ДІТИ:                         Тротуар відділяють від дороги бордюрним  
                                   каменем.

                         

                              ГРА”ЗБУДУЄМО ТРОТУАРИ”
                             (з кубиків будують бордюри)     
 
CВІТЛОФОРЧИК:     Ось у нас є тротуарі дорога.Розділимо 
                                      дорогу ,щоб був двохсторонній рух  машин(діти
                                      викладають розміткуна дорозі з картону)
                                      Де ж можна переходити дорогу з тротура на
                                      тротуар?

 

ДІТИ:                            Переходити дорогу можнат тільки по 
                                      пішоходному переходу.

 

CВІТЛОФОРЧИК:     Цей змій- вітруган закрутив наші пішоходні
                                      переходи.Допоможіть ,будь -ласка ,їх
                                      відремонтувати.
                 

                              ГРА “ВИКЛАДИ ПІШОХІДНИЙ ПЕРЕХІД”

 

CВІТЛОФОРЧИК: Спробуємо відправити по пішоходним
                                    переходам,тротуарам,вздовж дороги,може
                                    знайдемо пошкоджені знаки?  

 

         ДІТИ ЙДУТЬ ІЗНАХОДЯТЬ У СКРИНЦІ ДОРОЖНІ ЗНАКИ.
                                    Поставити знаки можна,коли розкажете,що                                            вони означають.Згадайте,які бувають дорожні 

                                    знаки.

 

ДІТИ:                          Знаки бувають попереджувальні , 
                                    забороняючі ,дозволяючі.

ДІТИ РОЗПОВІДАЮТЬ ПРО ЗНАКИ І ВИСТАВЛЯЮТЬ ЇХ НА ДОРОЗІ.


CВІТЛОФОРЧИК:   Спасибі ,діти , тепер буде безпечно на дорозі.
                                    Ой ,дітки ,я майже забув,якщо раптом я не
                                    зможу вмикати свої оченята
                                    (червоне,жовте,зелене)хто ж допоможе?Хто
                                    керуватиме рухом водіїв та пішоходів?

 

ДІТИ:                          Покличемо регулювальника з його паличкою

 

ВИХОВАТЕЛЬ:        Я спробую перетворитись на інспектора-
                                    регулювальника(одягяє шапочку,бере жезл 
                                    регулювальника)

                             

                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                               ГРА З РЕГУЛЮВАЛЬНИКОМ
(рухи регулювальника відповідаютьз знакам світлофора :червоний- діти стоять, жовтий- плескають у долоні,зелений -марширують)

 

ВИХОВАТЕЛЬ-РЕГУЛЮВАЛЬНИК:
                                 Якщо відповідатимете вірно на мої
                                 запитання,то зможете перетворитись на 
                                 водіїв та пішоходів.

 

ЗАПИТАННЯ 1.     Коли збираєшся перейти дорогу,куди треба
                                 подивитись ?

ДІТИ:                       На світлофор.Спочатку ліворуч,потім праворуч.

 

ЗАПИТАННЯ 2.     Коли виходиш з трамваю,де треба його обійти?
                                  Попереду чи позаду?

 

ДІТИ:                        Обійти тоеба попереду, щоб бачити трамвай,що
                                  рухається назустріч по колії.

 

ЗАПИТАННЯ 3.      Коли виходиш з тролейбуса,автобуса де
                                   обходити треба?Чому?

 

ДІТИ:                        Обійти треба позаду,щоб бачити машини,які
                                  рухаються позаду за автобусом,тролейбусом.

 

CВІТЛОФОРЧИК:   Молодці ,дітки,будьте уважними на дорозі.
                                    Я дарую вам рулі,знаки і цю чудову дорогу з
                                    тротуарами.Пропоную вам перетворитись на
                                    водіїв  та пішоходів.

 

СВІТЛОФОР РОЗДАЄ ДІТЯМ РУЛІ-ЦЕ ВОДІЇ.ЧАСТИНА ДІТЕЙ

СТАЮТЬ ПІШОХОДАМИ.СВІТЛОФОР І РЕГУЛЮВАЛЬНИК КЕРУЮТЬ РУХОМ МАШИН ІТА ПІШОХОДІВ.

4000-8.jpg
2300018065.jpg
15574150.gif
PDR.jpg
bottom of page